Workshop
Nooit meer te Druk
Samen gezonde drukte creëren
Wil jij niets liever dan een team dat prettig samenwerkt en een gezonde werkdruk ervaart? Maar hoor je te vaak klachten over werkstress en sfeer? Vallen medewerkers uit met burn-out of stress gerelateerde klachten? Bevestigd het MTO dat het welzijn van medewerkers onder druk staat?
Met de workshop Nooit meer te Druk, gebaseerd op het gelijknamige boek van Tony Crabbe:
Nicole over de workshop Nooit meer te Druk
Met deze workshop kunnen jullie...
- Beleven jullie de lessen uit het boek Nooit meer te Druk!
- Leren jullie wat te druk zijn betekent, oplevert, maar tevens kost
- Onderzoeken jullie de verantwoordelijkheid voor het druk zijn
- En het samen maken van keuzes voor meer gezonde drukte op de werkvloer
- Maken jullie afspraken voor het invullen van de keuzes
- En draagt iedereen zijn of haar steentje bij na afloop
In de workshop Nooit Meer te Druk leren jullie hoe je negatieve werkdruk – die leidt tot werkstress, burn-out en verloop – omzet in gezonde drukte. Door bewuste keuzes te maken en aandacht te richten op gezamenlijke prioriteiten, ontstaat ruimte voor focus en balans.
Meer passie, plezier en energie. Minder frustratie. Effectiever werken zónder het gevoel dat inspanningen weinig opleveren. De nadruk ligt op wat goed gaat en wat jullie als team willen bereiken.
Hoe waardevol zou het zijn om dit via teamcoaching in deze vitaliteitsworkshop te realiseren – en burn-out te voorkomen?

Beter dan een werkstressreductie- of vitaliteitsprogramma
Het is normaal dat je werkstress ervaart. De druk is hoog en je hebt niet overal invloed op. Maar je kunt wél sturen op bewuste keuzes die stress verminderen en je welzijn verbeteren. Toch blijft uitputting soms dichtbij, zelfs na een Workshop Werkstress of binnen een vitaliteitsprogramma.
Werkstress raakt niet alleen je werk, maar ook je privéleven. Zeker als het daar ook druk is.
De workshop Nooit meer te Druk, gebaseerd op het gelijknamige boek van Tony Crabbe en inzichten uit Getting Things Done (David Allen) en First Things First (Stephen Covey), helpt om werkstress te verminderen en balans te creëren.
Dit Nooit meer te Druk werkstressreductieprogramma biedt praktische handvatten voor aandachtsmanagement en gezonde keuzes. Zo voorkom je onnodige mentale belasting en hoge werkdruk.
Wij begeleiden teams hierin – en keer op keer zien we: het werkt!
Herken jij dit?
- Jullie rennen 24/7, maar er gaat veel mis.
- Teveel teamleden vallen om
- Anderen haken om de werkdruk af
- Druk zijn lijkt stiekem het ego stiekem te strelen
- Thuis doorwerken is de norm
- Teamleden klagen hier met een lach over
- En thuis zijn ze ook te druk
- Weekends bol met sociale verplichtingen
- Vaak ze moe uit het weekend
- Klagen over een druk sociaal leven is de norm
- Jij hebt zelf ook last van drukte, voelt je gestresst en ligt vaak wakker over het werk
Over Nicole & het team van Shining Xcellence
Mijn naam is Nicole Vening en samen met mijn collega’s helpen we jou graag met jouw team en jullie uitdagingen. Sinds 2009 hebben we meer dan 150 teams getraind en gecoacht met behulp van waarderend ontwikkelen.
Samen met collega’s Luc Zwaaneburg, Annelijn Kamphuis, Jeanneke Bruning, Karin Werlemann, Karen Walthuis als trainers & teamcoaches met ieder hun eigen specialisme en achtergrond en Michael Bout als referral recruitment specialist helpen we jou het juiste te doen voor jouw organisatie, je team en niet te vergeten jouzelf.
Onze aanpak is gebaseerd op Waarderend Ontwikkelen, waarbij we kijken naar wat al werkt, bepalen wat je als team echt wilt bereiken en actieve betrokkenheid van teamleden stimuleren.
Teams die onze coaching hebben gevolgd, ervaren positieve veranderingen op de werkvloer, zoals verbondenheid met het team, verbeterde samenwerking, sfeer en betrokkenheid, en minder werkdruk, verzuim en verloop. Dit komt mede door de toename van dopamine, een hormoon dat wordt aangemaakt wanneer medewerkers met een positieve focus werken en ontwikkelen op basis van wat al goed gaat. Onderzoekers van Harvard en Rochester hebben aangetoond dat dit hormoon meer wordt aangemaakt in positieve werkomgevingen, in tegenstelling tot het stresshormoon cortisol dat wordt geassocieerd met negatieve focus en werkstress.
Bekende organisaties hebben onze aanpak toegepast en hebben topteams ontwikkeld, zelfs als deze teams aanvankelijk in een soort veel problemen kenden. Ze blijven vaak de cyclus van waarderend ontwikkelen toepassen op nieuwe thema’s vanwege de positieve resultaten.
Een selectie van onze opdrachtgevers





Waarom voor Shining Xcellence kiezen?
Bewezen expertise op betrokkenheid & gedoe
Afgelopen jaren hielpen we meer dan 1500+leidinggevenden, 5.000+ medewerkers en 200+ teams via workshops, leiderschapstraining en team coaching. Wij hebben een expertise opgebouwd op thema's als werkdruk, toxische dynamieken, samenwerking en gedoe. Zo kunnen we je juiste voorbeelden en tools geven, waarmee jij als deelnemer de juiste resultaten maakt.
Maximaal betrokken sparringpartner
Groeien doe je 24/7. Daarom is het fijn om ook op andere momenten kort te kunnen sparren. Als leider of als lid van het betrokkenheidsteam contacteren op die momenten die er voor jou toe doen. We helpen je met het slim maken van keuzes onder druk, het omgaan met calamiteiten en tegenslag, het creëren van perspectief en het zetten van de juiste stappen. En na verloop van tijd, kun je zonder ons.
Post HBO Trainer & Coach
Wij zijn allemaal gediplomeerd Trainer & Coach of psycholoog. Onze continue ontwikkeling maakt dat we jou of je team volgens de laatste inzichten & methodes trainen & coachen. Waarderend Ontwikkelen vormt hierbij de basis. Maar daarnaast hebben we ook specialisaties: Deep Democracy (level 1,2,3 &4), Transactionele Analyse en Strengthscope, DISC, Management Drives & ME+U drijfveren test, Systemisch werken, Burn-out coaching en stress coaching.
Korte workshops + maximale impact & borging
Door slim gebruik te maken van de leerprincipes, kunnen we een maximaal resultaat bereiken in 6-9 maanden voor zowel de teamcoaching als leiderschapstrajecten. We crëeren dit met een slimme combinatie korte bijeenkomsten & effectieve huiswerk opdrachten. Veel van de huidige problemen liften mee op die positieve ontwikkelingen van het traject. Jullie eigen gevormde betrokkenheidsteam garandeert bovendien een optimale borging.
Authentiek en makkelijk te volgen
Verbindend Leiderschap en waarderend ontwikkelen is niet alleen wat wij anderen bijbrengen, maar is ook onze werkwijze en levensvisie. Daardoor kunnen wij onder vrijwel alle omstandigheden vanuit rust & vertrouwen werken. Onze eigen successen en flaters delen we met plezier. Ook geven we daarnaast eigen voorbeelden van persoonlijk leiderschap. Dit creëert veiligheid en maakt dat deelnemers zich ook durven te ontwikkelen.
Ervaring met leiders & teams sinds 2010
Met 5000+ medewerkers, 1500+ leidinggevenden en 200+ teams sinds 2010 in onze training & coaching, zijn wij de expert in het ontwikkelen van verbindend leiderschap, zijn wij inmiddels echt de expert in (persoonlijk)verbindend leiderschap, waarderend ontwikkelen en leidinggeven, coaching op de werkvloer, werkdrukbeleving, samenwerken, cultuur & verandering. We hebben het vertrouwen jou en of je team precies dat te geven wat jullie nodig hebben.
Deze stappen kun je verwachten
- In een telefoongesprek kijken we of de workshop bij jullie past.
- Wederzijdse verwachtingen, uitkomsten, proces & prijs leggen we vast in een offerte.
- We formeren het betrokkenheidsteam, de sparringpartner voor de workshop.
- We werken samen in de workshop en formuleren concrete ontwikkelpunten.
- We evalueren de workshop en bespreken hoe jullie het beste aan de slag kunnen.
- We bespreken welke hulp jullie hier van Shining Xcellence bij kunnen gebruiken.
Ervaringen van anderen
Veelgestelde vragen
Het kan best spannend aanvoelen om Nooit meer te Druk – Gezonde Drukte bespreekbaar te maken met een bezetting van circa 70% en een torenhoge werkdruk.
Maar juist dan is het belangrijk dat medewerkers overeind blijven staan, leiding nemen over hun eigen ‘gewoontes’ en samen aan boord blijven.
De inzichten uit de boeken van Tony Crabbe, David Allan en Stephen Covey zorgen helpen deelnemers te laten ervaren dat je altijd keuzes en invloed hebt. Zelfs als je dit niet zo voelt.
Deze workshop maakt dat jullie medewerkers zich minder ‘lijder’ en meer ‘leider’ voelen van alle drukte die op ze afkomt en ook ervaren dat ze altijd een keuze hebben.
Dit alleen al is goed voor de werkdrukbeleving en reduceert werkstress.
Een ideale groepsgrootte is er eigenlijk niet voor de workshop Nooit meer te Druk. Wij hebben de afgelopen jaren gewerkt met groepen van 4 tot 98 personen.
Wel zorgen we dat als de groep groter is dan 18 personen, er extra collega trainers zijn. Ook wij hebben Gezonde Drukte voor onszelf te creëren.
Zo zorgen we samen voor een maximale impact van deze workshop en kunnen we na afloop ook goed adviseren wat onze bevindingen zijn en wat wij jullie adviseren wat waar jullie verder te doen.
De live bijeenkomst duurt doorgaans 3,5-7 uur voor een optimale diepgang en interactie. Eventueel kunnen we ook een terugkomdag organiseren in het kader van vitaliteit en werkdruk reductie.
De live workshop van EUR 4.200 (voor een hele dag) in Nederland. Dit is inclusief reistijd en reiskosten. Een tweede trainer kost EUR 2.500 (bij een hele dag) indien de groep groter is dan 20.
Een grotere interactieve groep tot 98 personen? Deze kan ook via zoom en de kosten hiervoor bedragen EUR 3.500 voor 2 uur inclusief co-host.
Door te werken met een betrokkenheidsteam van jullie organisatie die na afloop van de bijeenkomst de uitdaging en het mandaat heeft om de opbrengst te borgen, is de kans groot dat er ook daadwerkelijk verder mee gegaan wordt.
Wij helpen graag mee om dit proces verder vorm te geven, dan wel te assisteren bij andere bijeenkomsten in dit kader.
Wat levert de workshop Nooit meer te Druk op?
Je krijgt zowel als deelnemer maar ook als team inspiratie om te werken aan gezonde drukte, vitaliteit en jullie zijn bereid gezonde afspraken te maken op teamniveau die dit ondersteunen. Dit resulteert in:
- Je voelt als deelnemer eigenaar van jouw drukte.
- Je hebt inzicht in wat druk zijn is, je oplevert, maar vooral ook kost.
- Je wilt je verantwoordelijkheid nemen voor jouw aandeel in te druk zijn.
- Samen zijn jullie bereid hier energie in te steken, wetende wat het oplevert.
- Je hebt na afloop 1-3 persoonlijke persoonlijke actiepunten.
- Samen hebben jullie ook een lijst met gezonde teamgewoontes.
- Jullie blijven ook na de workshop gecommitteerd.